Gravírování

Naše firma se zabývá technologií laserového gravírování na vysoké úrovni. Zpracováváme projekty vláknovým a nově i CO2 laserem. Díky tomu máme možnost pokrýt široké spektrum materiálů.

Od průmyslu, přes nástrojárny až k domácím dekoracím

Plastařský průmysl: obnova datumovek, doplnění chybějícího textu do formy nebo jen potřeba označit novou formu štítkem.

Potřeby pro měření: značení držadel kalibrů, přípravků.

Obecně: označení nářadí, doplnění štítků.

Zpracování plexiskla: Vyřezávání požadovaných tvarů s možností popisu.

Podpora modelářů: vyřezávání z překližky (Buk; topol, atd...), kartónu, papíru,

Možnosti gravírování jsou rozsáhlé, můžeme vypálit téměř cokoliv na většinu dostupných materiálů.

Neplaťte drahou dopravu těžkých forem

Naší předností je to, že můžeme dorazit přímo k Vám a provést značení na rozměrných a těžkých předmětech.

Aktuálně spolupracujeme s firmou KUNSTSTOFF-FRÖHLICH Czech Plast s.r.o., kde jsme již provedli aplikaci gravírování do formy. Stránky firmy můžete navštívit kliknutím na logo.

Více aplikací pro laserové gravírování najdete v sekci služby.

Dekorace do interierů, informační tabulky

Začátkem roku 2021 jsme připravili lehké zlepšení na čerpací stanici DT Oil v Nové Vsi u Českých Budějovic (směr na Trhové Sviny). Černý automat jsme oživili pěkným kelímkem kávy (dřevo) a jak obsluhovat zdejší automat na zrnkovou kávu vám ukáže další z našich počinů. Samozřejmě ke kávě patří též míchátko. To se nachází v námi vyrobené krabičce, V případě, že by se vám také podobné dílo hodilo, neváhejte se na nás obrátit. To samozřejmě platí pro jakýkoliv nápad.

Námi používaná technologie pro gravírování


Vláknový laser

Značení kovových předmětů, některých plastů a  v některých případech i nestandardních materiálů. Obecně zpracování všech anorganických materiálů.

CO2 laser

Zpracování organických materiálů dřevo, plexy, textil, papír atd. Jsem schopni navrhnout produkty kombinující gravírování a vyřezávání.

Rotační osa

Rotační osa nám umožnuje značit válcové předměty v rozsahu 360°. Tohoto se dá využít při gravírování na prsteny, propisky, ale také k značení kalibrů a jiných rotačních předmětů z kovu.

Disponujeme 20W vláknovým laserem, který umožnuje precizní gravírování s nejjemnějšími detaily.

Co si připravit k projektu

Vaše téma ve vektorové grafice formátu DXF; DWG; SVG; PLT. Tyto formáty umožňují preciznější provedení operace gravírování. Hlavním přínosem je, že neztrácí kvalitu během zvětšování a zmenšování.

Projekty ve formě obrázků JPEG; BMP jsou též možné, jen je potřeba počítat s možnou ztrátou kvality obrázku během formátování na rozměry předmětu, na který má být vypáleno.

Nutno počítat s popisovou plochou 100 x 100 mm. V případě většího objektu bude nutno opakovat zaměření, což muže být komplikaci v návaznosti na rozpracované gravuře.